چه مواردی را در نگهداری از ماشین لباسشویی رعایت کنیم؟

ماشین لباسشویی یکی از ضروری ترین لوازم خانه می باشد که وظیفه مهم شستشوی لباس ها و پوشاک را انجام می دهد و کامل کننده هر منزلی می باشد. این وسیله معمولا به دلیل استفاده زیاد و در برخی مواقع، استفادع غیراصولی از آن، زیاد دچار خرابی می شود و مشکلات زیادی گریبان گیر آن است. لازمه سالم ماندن این وسیله مهم در خانه این است که برخی نکات مهم را در استفاده از آن رعایت کنیم و به طورکلی از آن درست و اصولی بهره ببریم. با توجه به اینکه قیمت این وسیله در سال های اخیر به دلایل مختلف بسیار بالا رفته است و بسیاری از افراد از خرید مجدد آن عاجز هستند و همچنین برای تعمیر آن نیز صرف هزینه زیادی نیاز است، بهتر است در استفاده از آن تمامی موارد ایمنی را رعایت کنیم و آن را صحیح و سالم نگه داریم. این امر، تنها چاره ما مردم در این وضعیت اقتصادی است.

ماشین لباسشویی و کاربرد آن در زندگی

ما انسان ها برای یک زندگی راحت و آسوده به وسایلی نیازمندیم که فعالیت هایمان آسان تر شود و کارهای سخت از دوشمان برداشته شود. زندگی پر از سختی های فراوان است و این مسئله مربوط به الآن نیست؛ بشر از ابتدای آغاز زندگی با مشکلاتی دست و پنجه نرم کرده است و از همان ابتدا سعی کرده برای حل این مشکلات راه هایی بیابد. چالش تمیزی همیشگی لباس ها و پوشاک یکی از بزرگترین چالش های زندگی بشر در گذشته بوده است و  همیشه سر این موضوع بحث هایی وجود داشته است. در سال های گذشته دستگاهی ویژه شستشوی لباس و پوشاک ساخته شد که همه این مشکلات را حل کرد و برای همیشه به این چالش بزرگ پایان بخشید. ماشین لباسشویی همین دستگاه هوشمند است؛ این دستگاه الکتریکی با ترکیب آب و مایع شوینده به صورت هوشمند و شستشوی لباس ها با چرخاندن محفظه خودش، بهتر از هر کس دیگری می تواند امر تمیزکردن لباس هایتان را انجام دهد. ماشین لباسشویی امروزه به یکی از محبوب ترین لوازم خانگی در خانه تبدیل شده اند و هر خانه ای با داشتن این وسیله کامل می شود. این وسیله با داشتن صدها قطعه کوچک و بزرگ و اجزای بسیار، یک سیستم هوشمند و پیشرفته است و می تواند تمامی نیاز ما از یک دستگاه لباس شور را تامین کند. این وسیله در ابتدای ساخت خود، چندان شباهتی به نسخه های امروزی اش نداشت و یک دستگاه کاملا ساده بود. اما امروزه پیشرفت تکنولوژی روی این ماشین هم تاثیر زیادی داشته است و ماشین لباسشویی یه یک سیستم هوشمند با کلی برنامه و دکمه و صفحه نمایش تبدیل شده است. کار با این دستگاه نیز به طرز عجیبی سخت شده است و اگر کسی با بخش های مختلف آن آشنایی نداشته باشد، نمی تواند از کار آن سردربیاورد.

رعایت نکات ایمنی در ماشین لباسشویی چه اهمیتی دارد؟

تقریبا همه ما از بازار لوازم خانگی خبر داریم و میدانیم که چه قیمت های عجیب و غریبی روی این لوازم گذاشته می شود. ماشین لباسشویی نیز از این قائله مستثنا نیست و قیمت هایی که روی مدل ها و برندهای مختلف آن گذاشته می شود، اصلا منصفانه نیست. پس، کار درست این است که طرز استفاده مان از این وسیله را اصلاح کنیم و آن را طوری استفاده کنیم که کمترین مورد خرابی در آن رخ دهد. البته باید گفت که ماشین لباسشویی هم مثل هر وسیله خانگی دیگر روزی دچار خرابی و نقص می شود و نمی توان از اتفاق فرار کرد؛ فقط می توان آن را به تاخیر انداخت. این به تاخیر انداختن نیز ترفندهای خاص خود را دارد که با دانستن آنها می توان ماشین لباسشویی تقریبا سالمی داشت. عمل تعمیر ماشین لباسشویی نیز چندان هزینه پایینی ندارد و همچنین باید توسط فردی متخصص و مجرب انجام شود تا آسیب بیشتری به این وسیله نرسد. این نکات ایمنی، موارد چندان سخت و عجیب غریبی نیستند و چند نکته کوچک و کاربردی است که می توان با رعایت آنها هر دستگاه خانگی اعم از ماشین لباسشویی را صحیح و سالم نگه داشت.

نکات ایمنی در استفاده از ماشین لباسشویی

خرید وسایل برقی خانه کار بسیار راحتی است و به راحتی می توان آنها را از هر جایی تهیه کرد؛ اما مسئله مهم نگهداری آنهاست. نگهداری صحیح از وسایل خانگی مخصوصا ماشین لباسشویی مستلزم رعایت نکات ایمنی ای است که برای آنها تعریف شده است. بهتر است برای تجربه کاربری بهتر از ماشین لباسشویی، آن را درست و اصولی استفاده کنیم و هر از گاهی، زمانی را برای تمیزکاری و حفظ سلامتی آن اختصاص بدهیم. برخی از مهم ترین نکات ایمنی در استفاده از ماشین لباسشویی عبارتند از:

 • سعی کنید ماشین لباسشویی را در یک سطح صاف قرار دهید؛
 • ماشین لباسشویی را در فاصله حداقل 5 سانتی متری دیوار پشت آن قرار دهید؛
 • هنگام کارکردن ماشین لباسشویی، هیچ گاه ولوم آن را دستکاری نکنید؛
 • ماشین لباسشویی در اتصال زمین جای گذاری کنید؛
 • از پودرها و مایع لباسشویی غیراستاندارد و غیر اصولی استفاده نکنید؛
 • قبل از اتمام برنامه شستشو و توقف ماشین لباسشویی، درب آن را باز نکنید؛
 • ظرفیت ماشین لباسشویی را در نظر بگیرید و بیش از آن، لباس در ماشین قرار ندهید؛
 • جیب ها و محفظه های لباس ها را قبل از قرار دادن در ماشین لباسشویی کاملا خالی کنید؛
 • زیپ لباس ها را ببندید و از محکم بودن دکمه های البسه اطمینان داشته باشید؛
 • هر از چندی، فیلتر ماشین لباسشویی و محفظه مواد شوینده را تمیزکاری و شستشو دهید؛
 • قبل از شروع کار ماشین لباسشویی، از مسدود نبودن شلنگ تخلیه و اتصال دستگاه به خروجی مطمئن شوید؛
 • شیر آب شهری متصل به ماشین لباسشویی را بعد از پایان کار آن، ببندید؛
 • حتما از محافظ برق برای اتصال ماشین لباسشویی به جریان برق استفاده کنید؛
 • پس از خرید ماشین لباسشویی برای نصب اولیه آن از کارشناسان نمایندگی شرکت تولید کننده کمک بگیرید؛
 • هنگامی که ماشین لباسشویی دچار خرابی می شود از کار خودسرانه امتناع کنید و از افراد متخصص کمک بگیرید؛
 • نکات امنیتی در استفاده از ماشین لباسشویی را از دفترچه راهنمای آن مطالعه نمائید.

 

منبع : tabrizinbazari.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس سریع کلیک کنید