فرش و تابلو فرش هریس

فروش انواع فرش و تابلو فرش اصیل و دستباف هریس

فرش هریس

فرش هریس یکی از نماد های هنر سنتی مردم ایران و منطقه آذربایجان است. این فرش زیبا با نقش و نگار های خاص و رنگارنگ خود معروف است. فرش هریس در شهری به همین نام یعنی شهر هریس که در استان آذربایجان شرقی و در 65 کیلومتری تبریز قرار دارد، بافته و تولید می شود. در حدود سی شهر و روستا در تولید فرش هریس فعالیت می کنند.
محبوبیت فرش هریس تنها به دلیل نقشه و طراحی زیبایی که دارد، نیست بلکه به خاطر کیفیت و دوام بالای خود نیز شناخته شده و مشهور است. به دلیل اینکه این منطقه در اکثر مواقع سال سرد است، این نوع فرش ها را ضخیم و سفت می بافند تا کف خانه را گرم نگه دارد. یکی از مهم ترین ویژگی های فرش های هریس که در آن شکی نیست، کیفیت بالا و ماندگاری فوق العاده فرش هریس است که از گذشته دور زبانزد عام و خاص بوده است. ریشه فرش های هریس از پنبه است و گره های آن نیز از پشم است. دلیل اصلی کیفیت بالای پشم استفاده شده در فرش هریس، آب و هوا این منطقه و وجود مس در خاک منطقه است. این فلز در آب و گیاهان مورد تغذیه گوسفندان وجود دارد و باعث بالا رفتن کیفیت پشم می شود.

تماس تلفنی جهت خرید فرش و تابلو فرش های اصیل و دستباف هریس (پزشکی) : 09146543441

ساعت ارائه خدمات 8 صبح الی 8 شب همه روزه

زیبایی و اصالت خانه با تابلو فرش

امروزه از فرش فقط برای انداختن در کف خانه و اتاق ها استفاده نمی شود و می توان آنها را به عنوان یک قاب تزئینی برای دیوار خانه یا محل کار استفاده نمود. این تابلو ها به محیط خانه طراوت و سرزندگی می بخشند و بر زیبایی و اصلت خانه می افزایند. این نوع فرش ها مثل یک تابلو قاب شده و بر دیوار خانه و یا هر جایی که دلتان بخواهد، نصب می شود. تابلو فرش ها به دو نوع دستباف و ماشینی بافته و تولید می شوند. کشور عزیز ما ایران یکی از بزرگترین مراکز تولید انواع تابلو فرش دستباف و ماشینی در جهان می باشد که سالانه چندین میلیون تابلو فرش در کشور تولید و برای فروش به بازار های مختلف ارسال می گردد. در این میان شهر هریس در استان آذربایجان شرقی، یکی از بهترین و بزرگترین تولید کنندگان تابلو فرش در ایران می باشد. تابلو فرش های تولیدی در شهر هریس، یک اثر هنری مجلل هستند که از تار و پود آن، فرهنگ و هنر غنی ایرانی می بارد.

فرش های اصیل ایرانی

با فرش های دستباف هریس که مجموعه ی تبریزین بازاری به شما معرفی می کند، به زیبایی خانه‌تان بیفزایید.

تابلو فرش های دیرینه و پر قدمت

تابلو فرش های اصیل هریس دارای قدمتی چند ساله هستند که سال های سال است به یک منبع درآمد خوب برای اقشار مختلف جامعه می باشد.

فرش و تابلو فرش های دستباف

فرش ها و تابلو فرش های زیبای هریس که توسط مجموعه ی ما معرفی می شوند، همگی دستباف و اصیل ایرانی هستند.

قدمت تابلو فرش هریس

هنر بافت و تولید تابلو فرش در شهر هریس قدمتی چند صد ساله دارد و سال هاست که یک منبع درآمد خوب برای اقشار مختلف جامعه است. این صنعت، درآمد قشر کثیری از مردم هریس و حومه آن را به طور مستقیم یا غیرمستقیم تامین می کند. شهر هریس با داشتن سابقه طولانی در زمینه تولید تابلو فرش، توانسته در سال های اخیر مشتریان زیادی را در سر تاسر جهان به این هنر زیبا مجذوب کند و از این راه درآمد کسب نماید. تابلو فرش های تولید شده در شهر هریس به خاطر استفاده از رنگ های زیبا و خاص در بافت آن و همچنین کیفیت بالای مواد اولیه آن از ارزش و مقام بالایی در بین عاشقان این هنر برخوردار است. امروزه می توان تابلو فرش های شهر هریس را در بسیاری از موزه های معروف جهان و در بین مجموعه های کلکسیونر های مشهور مشاهده کرد. در تولید این تابلو فرش ها از چیز های زیادی الهام گرفته می شود و تابلو فرش هریس را می توان در انواع مختلف تولید کرد. تابلو فرش هریس اکثرا در قالب پرتره (چهره) بافته می شود؛ اما طرح های دیگری را نیز می توان در این تابلو فرش ها مشاهده کرد، اعم از نقش ‌های هنری، نقاشی، منظره و آیات قرآن.

تماس تلفنی جهت خرید فرش و تابلو فرش های اصیل و دستباف هریس (پزشکی) : 09146543441

ساعت ارائه خدمات 8 صبح الی 8 شب همه روزه

ابعاد فرش

مهمترین ابعادی که برای بافتن فرش هریس مورد استفاده قرار می گیرد، فرش هایی به مساحت های 6، 12 و 20 متر است. البته باید گفت که فرش هایی با اندازه ها و ابعاد سفارشی بسته به سفارش افراد نیز در این منطقه بافته می شود. در بافت فرش هریس در هر سانتی متر مربع 25 تا 45 گره قرار می گیرد. ابعاد فرش های معمولی هریس عبارتند از: 100× 150 سانتی متر، 150× 200 سانتی متر، 200 ×300 سانتی متر، 300× 400 سانتی متر و گاهی هم 400 × 600 سانتی متر.

آخرین مقالات
فهرست